0533 350 49 26
         

Beton Kesme

Beton kesme için bir kaç yöntem vardır. Bunlardan hidrolik beton kesme makinesi en sık kullanılanıdır. Halk dilinde beton kesme makinesi diye adlandırılır. Betonların kesim işi önceden kırıcılar ile yapılmaktaydı. Gelişen teknoloji ile artık bu iş hidrolik beton kesme makineleri ile yapılmaktadır. Her kalınlıktaki betonların kesim işleri makineye takılan testereler vasıtası ile rahatlıkla kesim işleri yapılmaktadır. Zeminde veya duvarda olması makinenin çalışmasına mani teşkil etmemektedir. Rahatlıkla zeminde veya duvarda çalışmaktadır. Hidrolik beton kesme makinesi ile kesilen betonlarda, yapıya en ufak bir zarar verilmemiş olur. Firmamız personeli beton kesme işini profesyonel tecrübeli personelleri ile yapmaktadır.
Beton Kesme Makinesi

Piyasada bir kaç çeşit beton kesme makinesi vardır. Bunlardan hidrolik ve halatlı beton kesme makineleri daha çok kullanılmaktadır. Beton kesme makinesini tercih ederken kendimize bir kaç soru sormamız gerekir; bu işi geçici mi yapacağız ? Yoksa profesyonel mi yapacağız. Amatör yapacak kişilerin pahalı makine almalarına gerek yoktur. En fazla 1-3 kesme işinden sonra makine boşa çıkacaktır. Ama beton kesme işini profesyonel yapacak kişilerin mutlaka kaliteli bir beton kesme makinesi almaları şarttır. Zira yarı yolda kalmayı kimse istemez.
Hidrolik Beton Kesme Makinesi

Hidrolik beton kesme makinesi adından da anlaşılacağı gibi hidrolik yağ ile çalışan bir makinedir. Betonu kesmek için elmas uçlu yuvarlak testere bıçağı kullanılır. Kesilecek zemine önce ray döşenir ve ray üzerine beton kesme makinesi yerleştirilir. Makine çalıştırıldığında santim santim ilerleyerek betonu kesmektedir. Daha çok perde betonlarda kullanılmaktadır.
Halatlı Beton Kesme Makinesi

Halatlı beton kesme makinesi de elmas halat ile beton kesen makineye denir. Testerenin yarı çapının kısa geldiği yerlerde ve çok kalın beton malzemelerin kesiminde kullanılır. Her türlü kalınlıkta ve çaptaki betonların kesimi rahatlıkla yapılmaktadır.
Beton Kesme Makinesi fiyatları

Beton kesme makinesi fiyatları, amatörler için 500 TL den başlayıp 1500 TL ye kadar çıkmakta; profesyoneller için ise 2500 TL den başlayıp 16000 TL ye kadar çıkmaktadır. Fiyat araştırırken beton kesme makinesini hangi amaç için kullanacağımız ve buna göre fiyat aramamız gerekmektedir.
Beton Kesme Taşı, Bıçağı

Beton kesmede kullanılan beton kesme taşları daha çok kuru kesimlerde ve küçük betonlarda kullanılır. Beton kesme bıçağı (testeresi) ise daha kalın veya perde betonlarda kullanılır. Her ikisinin de asıl betonu kesen uçları elmastan yapılmıştır ve uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar.
Beton Kesme Sistemleri

Beton kesme sistemlerini 3 başlık altında toplayabiliriz:

Hidrolik beton kesme
Halat ile beton kesme
Derz ile beton kesme

Beton Kesme Teknikleri

Beton Kesme Tekniklerini de 4 başkıl altında toplayabiliriz

Halat ile beton kesme sistemi
Hidrolik testere ile beton kesme sistemi
Derz makinesi ile beton kesme sistemi
Karot makinesi ile beton kesme sistemi

Beton Kesme İstanbul

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine beton kesme hizmeti vermektedir. Profesyonel ekibimiz ile her türlü kalınlıktaki beton ve sert malzemelerin kesim işini titizlikle yapmaktayız. Perde beton, beton kolon, her türlü duvarların kesimini profesyonel makinelerimiz ile etrafa hiç bir zarar vermeden yapmaktayız. Bizden fiyat almadan beton kesimi işini yaptırmamanızı öneririz. Firmamız İstanbul beton kesme firmaları arasında önde gelen firmalardan biridir.

Başa dön